İnstagram ile Sitemizdeki Satışı Arttırmak

İnstagram ile Sitemizdeki Satışı Arttırmak
Yazar: admin Yaynlanan: E-ticaret Sitesi Oluturulan Tarih: 2014-02-24 Hits: 1235 Yorum Yap: 0

Günümüzde en çok kullanılan ve fazla kullanıya sahip olan platformlardan biri instagramdır.

İnstagram daki amaç her ne kadar çektiğiniz fotografı paylaşmak olsa dahi e-ticaret olarak da kullanılabilir ve bununla birlikte reklam aracı olarak da kullanılabilir.Sizinde bir e-ticaret siteniz var ise bu platrormu kullanarak satışlarınızı hızlı şekilde arttırabilirsiniz.

İnstagramda satış yapmak istiyorsanız ilk önce hesabınızın güvenilir bir hesap olması gerekmektedir. Profil bilgilerinizin doluluk oranı özellikle iletişim bilgisi ve markanız ile İnstagram hesap adınızın uyumluluğudur. Markamızdan alakasız bir hesap açarsak pek olumlu sonuçlar almayabiliriz. Örneğin bizim markamız GrafikWeb, bu isim yerine İnstagramdan WebTasarım diye bir hesap açmamız sitemiz adına hiç bir yarar sağlamayacaktır.

Kullanılan görsellerin kalitesine özen göstermelisiniz. Hatta mümkünse özel fotografçı tutarak ürün çekimi yaptırmanızda yarar var. Fotografı çekimi sırasında ürünün ön planda olmasına özen göstermelisiniz.

Takipçilerinizin soru şeklindeki yorumlarına zamanında ve açıklayıcı cevaplar vermeklisiniz. Sosyal platformdaki takipçi sayınız yetiri bir miktara ulaştıktan sonra bunları e-ticaret sitenize yönlendirmelisiniz.Böylelikle site hitiniz arttıkça satışlarınız da artacaktır.