Google Adwords Reklamı ile E-Ticaret Sitenizi Tanıtmak

Google Adwords Reklamı ile E-Ticaret Sitenizi Tanıtmak
Yazar: admin Yaynlanan: ROOT Oluturulan Tarih: 2014-02-24 Hits: 1249 Yorum Yap: 1

E-Ticaret sitenizin reklamını yaparak daha fazla internet kullanıcısına ulaşıp ürünlerinizin satışlarını arttırabilmek için yararlanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi de Google Adwords ile reklam vermektir.

Siteniz ile ilgili reklam kampanyası yapmanız, Google da arama yapan hedef kitlenize daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu kampanya çalışmasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Anahtar Kelime seçimi ve bu kelimelerin doğru seçilmiş olmasıdır. Doğru seçilmiş anahtar kelime ile hedef kitlenize daha hızlı ulaşmış olacaksınız ve reklam bütçenizi sarsmadan daha uzun bir reklam kampanyası yapmanızı sağılacaktır. Böylelikle gereksiz yere de reklam parası harcamamış olacaksınız.

Reklam Kampanyası için Doğru Anahtar Kelimeyi Nasıl Buluruz?

Doğru anahtar kelimesini bulmamız için bazı detaylara dikkat edeceğiz.

Google Analiytics kaydımıza girip sitemizin istatistiklerine ulaşmalıyız ve buradan en çok hangi kelimelerden sitemize giriş olduğuna bakmalıyız.

Mesela kendi sitemizden size basit bir örnek verelim  “Grafik” kelimesinde 5, “GrafikWeb” kelimesinden ise 500 giriş geldiğini gördüğümüzü farz edelim.

Google da GrafikWeb olarak arama yaptığımızda ilk sayfada 3. Sıradayız fakat “Grafik” kelimesinde 50. Sayfada olduğumuzu düşünüyoruz. Böyle bir durumda yapmamız gereken 50 nci sayfada çıkan “Grafik” kelimesine odaklanmak olacaktır.

Reklam kampanyamızı oluştururken “Grafik” olarak anahtar kelimesi kullanmam gerektiğini öğrenmiş oluyoruz. Verdiğimiz reklamda ve linkte anahtar kelimemizle alakalı içeriğin olduğuna ve bu içeriğin yeteri bir şekilde bilgi verici veya kullanıcıya yetecek kadar dolu olduğuna dikkat etmeliyiz. Kullanıcıların sayfamızda harcadığı vakit Google botları tarafından çok iyi değerlendirilmektedir.

Grafik olarak kullandığım ve reklamını verdiğim anahtar kelimesi içinde, Google reklamı ile sayfamıza giren kullanıcı yeterli bir bilgi bulamadığında hiç vakit kaybetmeyip hemen çıkacaktır ve başka bir sayfada aradığı bilgiyi aramaya devam edecektir. Buda sayfamızın linkini olumsuz etkileyecektir.

Fakat aradığı bilgiye ulaşan kullanıcı, sayfamızda uzun vakit harcadığında Google bootları bu başlıktaki yazıyı verimli bulup reklam vermesek bile aramalarda üst sıralara çıkartacaktır.

Reklamı sadece siteye Hit kazandırması için değil kullanıcıların istediklerini hızlı ulaşmasını sağlamak için vermeliyiz ki bizlerde amacımıza ulaşalım ve böylelikle reklam sayesinde e-ticaret sayfamıza giren kullanıcı hızlı şekilde aradığı ürüne sahip olsun.

Tags:

Comments

Created By 2017-07-17 18:11:56 Gnderen Emre Aysal Comment Link
Backlink ile yukarı çıkmamız mümkün mü googla da?

Yorum Yap

Captcha