Sosyal Medyanın Web Sitemize Katkıları

Sosyal Medyanın Web Sitemize Katkıları
Yazar: admin Yaynlanan: WordPress Oluturulan Tarih: 2013-03-09 Hits: 1264 Yorum Yap: 0

Günümüzde sosyal medya sadece tanışma ve tanıdıkları takip etmenin dışında, bazı ürünler hakkında yorumları ve taksiyeleri takip etme işine de yaramaktadır. E-ticaret satıcıları bu platformu kullanarak müşterilere daha hızlı ulaşarak ürünlerinin kalitelerini ve güvenilebilirliğini göstermektedir.Bu durum ise onalara olumlu kazançlar kazandırmaktadır.

Sosyal medyayı,  insanların konser alanı hatta daha kalabalık bir ortamdaki kalabalığı olarak düşünün. Konserde şarkıcı sahnede performansını göstermeden önce sahneye elimizde bir mikrofonla ürün tanıtımı yapmak çılgınca birşey olurdu değilmi :) ama her ne kadar çılgınca olsada sonuç olarak ürünün özelliklerini binlerce kişiye tanıtmış olurdunuz.

Biz şimdi o çılgınlığı kalabalığa ulaşmak için farklı şekillerde değerlendirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için Facebook Twitter gibi mecralardan sayfalar açmalıyız ve bizde o konser kalabalığında yer almalıyız. Sitemizde satışını yaptığımız ürünlerin linklerini oradan paylaşmalıyız. Fakat takipçimiz, beğenimiz olamadığı için bunu pek kimse görmeyecek. Bu yüzden yeteri takipçi ve beğeniye sahip olana kadar bu işlemi sosyal medyada ki ücretli reklam olarak yapacağız.

Bu işlemin sitemize ne gibi yararları olacak?

X marka bir telefon arayan birisi büyük eticaret sitelerinde o telefonlara baktıysa ve aynı telefondan bizim sitemizde de varsa, o kişi kendi sosyal sayfasında gezinirken bir anda bizim sitemizde reklamını vermiş olduğumuz o ürünü görecek. Buda alıcı hedefine bizi ulaştırmış olacak. Böylelikle ürünün linkine tıklayıp fiyat,özellikler gibi yerleri inceleyen kullanıcılar sayesinde sitemiz her gecen gün daha fazla hit kazanacak.

 

Tags: joomla prestashop magento

Yorum Yap

Captcha